Najdziwniejsze wymówki zasiłkowych oszustów

image

Jeśli ktoś miałby wątpliwości, co do prawdziwości powiedzenia „wyobraźnia ludzka nie zna granic”, to będąc urzędnikiem w Job Centre szybko zdałby sobie sprawę, że jest to bardzo prawdziwe stwierdzenie. Wymówki, które słyszą tam ludzie są nierzadko irracjonalne i szokujące.

Teraz w ramach prowadzonej kampanii przez urząd, która ma nakłonić osoby pobierające zasiłki do informowania urzędników o tym, że już nie przysługuje im prawo do ich pobierania z powodu np. zmiany sytuacji finansowej, opublikowano najbardziej wymyślne wymówki zasiłkowych oszustów z 2012 roku.

Jedna z kobiet, mieszkająca w West Lothian w Szkocji, tłumaczyła urzędnikom, że potrzebuje pieniędzy na zakup telewizorów do każdej ze swoich pięciu sypialni dla dzieci, które mają ADHD i muszą czymś się zająć. Nie wspomniała tylko, że jej pociechy już z nią nie mieszkają.

Kolejna osoba złapana na oszustwie, używając innego dowodu tożsamości tłumaczyła, że kolor skóry jej się zmienił z ciemnego na biały na skutek wypadku drogowego, który również zmienił kształt i rysy jej twarzy.

Następną szaloną wymówką popisał się pewien mężczyzna mieszkający w Glasgow. Powiedział urzędnikom, że muszą go mylić z jego bratem bliźniakiem, który mieszka w Pakistanie, aczkolwiek często bywa na Wyspach.

Przez oszustów podatnicy stracili już tylko w zeszłym roku ponad miliard funtów – twierdzi David Freud, minister ds. systemu socjalnego.

Marta Łaczkowska
Źródło: dailymail.co.uk
http://wiadomosci.goniec.com/wielka-brytania/12106,najdziwniejsze-wymowki-zasilkowych-oszustow/

Advertisements