Luszczyca, porady,… jak wyleczyc

 
W zakresie ziołolecznictwa odnalazłem trzy dość obszerne publikacje dotyczące 
łuszczycy , “wycinki” z tych publikacji zamieszczam poniżej.
Poradnik uzdrawiacza  – wrzesień 1999 roku

….[..] W mojej praktyce zajmowałem się łuszczycą od dawna i ostatnio udaje mi się skutecznie pomagać chorym. Od ponad dwóch lat stosuję mieszankę ziołową , która przynosi dobre efekty. Terapia ziołowa w łuszczycy ma zresztą dominujace znaczenie, a seanse bioenergoterapeutyczne tylko ja wspomagają. Bardzo ważną rolę odgrywa też dieta , najlepiej bezmięsna , a także kilkudniowa głodówka. Na początku kuracji radzę zaczą od takiej mieszanki ziołowej: 
 

——————————————————————————–

1. ziele bratka           100 g 
2. kłącze perzu           50 g 
3. ziele skrzypu           50 g 
4. ziele ogórecznika     50 g 
5. kwiat nagietka         20 g

zioła dokładnie wymieszać i przechowywać w papierowej torbie. Wsypać płaską łyżkę stołową mieszanki do szklanki, zalać wrzatkiem, przecedzić . Pić dwa lub trzy razy dziennie przed jedzeniem. Istotne jest , aby podczas terapii wspomnianą mieszanką ziołową zazywać również wiesiołek w kapsułkach (trzy razy dziennie po jednej) oraz korzystać choć raz w miesiącu z zabiegu bioenergoterapeutycznego. Bardzo pomocna jest tu także dieta. Po zakończeniu tej mieszanki ziołowej należy zrobic tydzień przerwy i zacząć pić następną: 

——————————————————————————–

1. ziele bratka           50 g. 
2. ziele bodziszka      30 g 
3. liść pokrzywy        20 g 
4. kwiat nagietka        20g 
5. ziele skrzypu           20g 
6. kłącze perzu           20 g 
7. liść melisy               20 g 
8. kwiat rumianku       20g 
9. ziele ogórecznika    20 g

Parzenie i stosowanie  identyczne jak przy poprzedniej mieszance.[…] Zioła te należy pić, aż do skutku z tygodniowymi przerwami między seriami, nie dłużej jednak niż rok. 
 

——————————————————————————–

“Maria Treben    Apteka Pana Boga”    –     porady i praktyka stosowania ziół leczniczych

            […] Występuje kilka rodzajów tej męczącej choroby , tak zwana łuszczyca czerwona, która objawia się ograniczonymi czerwonymi plamami, inna, przy której skóra pokryta jest “rybią łuską” oraz trzecia odznaczająca się popękaną , gruba i suchą skórą. [……] Przed laty dowiedziałam się o 38 letniej kobiecie , której skóra od szyi do dołu była popękana i wysuszona, która utraciła włosy i miała poza sobą niekończące się cierpienia. W szpitalu łagodzono je w ten sposób, że wkładano chorą po szyję w nylonowy worek . Skóra stawała się bardziej miękka i dzięki temu bóle nieco się zmniejszyły. Niestety choroby nie można było wyleczyć . Wtedy dowiedziałam się , że tylko dieta i czyszczące krew , odtruwające zioła mogą pomóc przy tego rodzaju schorzeniu. Picie przez chorą herbatki z przygotowanej przeze mnie mieszanki ziołowej oraz stosowanie odpowiedniej diety dało rezultaty juz po niecałych sześciu miesiącach. Włosy w tak krótkim czasie znowu odrosły , a skóra stała się gładka i pozbawiona plam. Od tego czasu pomogłam wielu osobom, które chorowały na łuszczycę.

            Choroba jest wynikiem zakłóceń w funkcjonowaniu wątroby . Należy , obok stosowania ziół zachować ścisłą dietę wątrobową:  trzeba unikać wędlin ( z wyjątkiem wędlin dietetycznych) , wędzonego mięsa, wieprzowiny i zup na niej gotowanych.    Wszystkie rodzaje kwasów jak ocet, moszcz, wino, cytryny, pomarańcze, grejpfruty jak równiez jagody i ich soki , także   czarne porzeczki – są w tym przypadku niedopuszczalne. Surowe jabłka, kawa ziarnista, czekolada, kakao i miód pszczeli  tworzą w rezultacie kwasy , których nie znosi chora watroba. Nalezy unikać ponadto wszystkich rodzajów ryb w puszkach ,   wędzonych ryb , konserw mięsnych, warzyw straczkowych takich jak fasola , groch i soczewica oraz wszystkich gatunków alkoholi.

dopuszczalne są :

             Potrawy mleczne , mleko i jego przetwory, sałatki – które powinny byc przyprawiane kwaśną smietanką, lekkie mięso np. cielęcina, mięso z kurczaka, wołowina gotowana, dziczyzna, swieże lub mrożone ryby, lekko strawne warzywa i codziennie zamiast swieżych owoców – dużo kompotu z jabłek. 

——————————————————————————– 
MIESZANA HERBATKA ZIOŁOWA: 
(zioła nabyć można w dobrych sklepach zielarskich,  punktach detaliczno hurtowych) 
10 g kory dębu 
30 g kory wierzby 
40 g wiazówki błotnej 
20g dymnicy 
20 g owocni orzecha włoskiego 
(podobne działanie mają liście orzecha) 
30 g glistnika 
50 g pokrzywy 
30 g przetacznika 
30 g nagietka 
20 g krwawnika 

            Wszystkie zioła dobrze wymieszać , na szklankę wziać jedną kopiastą łyżeczkę do herbaty ziół, zalać wrzatkiem i pozostawić na trzy minuty do naciągnięcia. Byłoby dobrze , jeśli to tylko możliwe , stosować swieżo zerwane zioła. Należy pić dziennie łykami półtora do dwóch litrów tej herbatki. Każdy łyk jest szybko przyswajany przez organizm. 

——————————————————————————–

            Skóra musi być dwa razy dziennie smarowana tłuszczem otrzymanym z łoju świńskiego. W przypadku skorupiastej łuszczycy obejmującej całe ciało, należy wycisnąc sok w sokowirówce ze swieżo zebranego i dobrze umytego ziela glistnik i sporządzić maść o składzie: 50 g łoju świńskiego na 5 g soku Otrzymaną maść należy przechowywać w lodówce. Do przygotowania maści można również uzyć swieżo wyciśnięty sok ze ślazu. 
            Ponadto polecane są kąpiele z dodatkiem odwaru z bodziszka. Również kąpiele całkowite ze ślazu i skrzypu (zioła zmieszane w równych ilościach i zalane na noc zimną wodą – 200 g ziół na kąpieł  , czas kąpieli 20 minut, serce pozostajace ponad poziomem wody) łagodzą swędzenie i wspomagaja leczenie 
 

——————————————————————————–

            Dwoje dzieci w pewnej rodzinie chorowało na łuszczycę. Dwunastoletnia dziewczynka miała łuszczycę od drugiego roku życia , a chłopiec od dziewiątego miesiąca. rodzice próbowali wszystkiego, byli z dziewczynką u wielu lekarzy , nawet w szwajcarii, lecz niestety nie przyniosło to żadnej poprawy. Dzieci zostały wreszcie uwolnione od choroby dzięki ziołom , które zbierały latem z wielka radością. Matka opowiadała , że dziewczynka ma tak gładką skóre jak niemowlę. Nadal pije herbatkę w niewielkich ilościach. 
            W innym przypadku czerwona łuszczyca szpeciła twarz dwunastoletniej dziewczynki, cierpiącej na tę chorobe od drugiego roku zycia. Zrospaczeni rodzice również próbowali wszystkiego aby uwolnić dziecko od szpecącej choroby. Gdy po czterech tygodniach stosowania kuracji według mojej recepty ponownie zobaczyłam dziecko, skóra na twarzy była juz normalna i zdrowa.

            Pewna kobieta – handlowiec w Górnej Austrii, chora na czerwoną łuszczycę , miała ciało pokryte w wielu miejscach plamami. Stosujac się do moich porad przeprowadziła kurację i po czterech tygodniach uzyskała oczekiwane efekty. Czerwone plamy prawie całkowicie zniknęły. Podobnie było w przypadku pewnego młynarza z Moguncji : w krótkim czasie , dzięki stosowaniu mojej kuracji, doszło u niego do zaniku czerwonej łuszczycy.

——————————————————————————–

“O. Andrzej Czesław Klimuszko  –  Wróćmy do ziół leczniczych”

            Skóra jest nie tylko osłoną , lecz integralną częścią całego organizmu, jak każdy inny narząd. Dlatego ulega schorzeniom na skutek zaburzeń powstałych wewnątrz naszego ustroju. Trzeba więc leczyć cały organizm, wówczas zaniknie choroba skórna. Co prawda, schorzenia te są bardzo trudne do wyleczenia, dlatego trzeba się imać różnych sposobów by je wyleczyć

ŁUSZCZYCA

Etiologia tej choroby jest dotąd nieznana. Przypuszcza się , że wątroba nie wytwarza po prostu pewnych substancji, z braku których powstaje łuszczyca.

——————————————————————————– 
mieszanka ziołowa – po 50 g. ziół 
1. liść bobrka 
2. liść pokrzywy 
3. korzeń arcydzięgla 
4. korzeń łopianu 
5. korzeń lukrecji 
6. kłącze pięciornika 
7. ziele drapacza 
8. ziele skrzypu polnego 
9. ziele fiołka trójbarwnego 
10. ziele poziomki 
11. ziele rdestu ptasiego 

            Pić 3 razy dziennie po szklance, 20 minut przed posiłkiem  (Zioła przygotowuje  się w następujacy sposób : łyzkę kopiastą ziół zalewamy wrzatkiem w szklance i odstawiamy na 3 godziny by zioła mogły się “wymacerować ” po tym okresie odcedzamy zioła, podgrzewamy je i pijemy powoli) 

——————————————————————————–

Kąpiele: 
2 garści słomy owsianej lub sieczki 
2 szklanki otrąb pszennych 
3 łyżki ziaren gorczycy białej 
4 łyżki pączków sosny

            Porcja wystarcza na jedną kąpiel. Kąpieli takich przeprowadzamy 9 (co drugi dzień ) Wszystkie wymienione składniki zmieszać , włożyć do dużego garnka, zalać wodą i gotować 10 minut. Odstawić na 30 minut, przecedzić wprost do gorącej wody w wannie i kąpać się przez 15 minut co drugi dzień 

——————————————————————————–

Wyprysk ostry łuszczycy

            Występuje przeważnie na rękach w postaci małych krostek lekko swędzących i pękających. Czasami giną one same , by wkrótce na nowo się pojawić już w formie ostrzejszej. Choroba jest do wyleczenia. 

mieszanka ziołowa (zioła po 50 g) 
1. liść melisy 
2. liść mięty pieprzowej 
3. korzeń kozłka 
4. korzeń mniszka lekarskiego 
5. kora wierzby 
6. kłącze tataraku 
7. ziele skrzypu polnego 
8. ziele serdecznika 
9 paczki topoli czarnej 
pić jak wyżej 

            Maść : Czysty wosk pszczeli i żywicę ze świerka lub sosny każdego po 30 g. stopić. Po stopieniu dolać 30 g. swiezego masła. Wymieszać i maścią tak uzyskaną smarować wieczorem miejsca zaatakowane. Lekko obwinąć bandażem. Rano zmyć spiritusem salicylowym, rozcienczonym pół na pół z przegotowana wodą. Stosować przez kilka dni codziennie. 

——————————————————————————–

Wyprysk przewlekły łuszczycy

mieszanka ziołowa (po 50 g. ziół)

1. koszyczki rumianku 
2. kwiat jasnoty białej 
3. liść orzecha włoskiego 
4. liść brzozy 
5. liść pokrzywy 
6. liść jeżyny fałdowanej 
7. ziele fiołka trójbarwnego 
8. owoc kminku 
9. nasienie kozieradki sproszkowanej 
Sposob kuracji identyczny jak wyżej 

Dodatek na kompresy : po 100 g ziół

1. kłącze pięciornika 
2. kora wierzby 
3. kora dębu 
4. koszyczki arniki 
5. koszyczki rumianku 

            Wszystko wymieszać razem i na każdy raz używać 4 łyżki tej mieszanki. Zalać 3/4 litra wody, gotować 5 minut, odstawić na 30 minut, nasączyć czystą szmatkę odwarem i kłaść na miejsce zaatakowane. 
 

Advertisements

2 thoughts on “Luszczyca, porady,… jak wyleczyc”

  1. Pingback: Pianino Online
  2. Pingback: Pianino Online

Comments are closed.