Niekarany w Polsce proceder aborcji- Stop aborcji eugenicznej

…..Byłam ślepa i poparzona, powinnam być martwa, ale urodziłam się żywa. W akcie urodzenia mam napisane: «urodzona w trakcie aborcji», a poniżej jest podpis lekarza, który tę aborcję przeprowadzał” – mówi Gianna w filmie nagranym na płytę. Jej matka, mając 17 lat, zdecydowała się na aborcję w połowie 7. miesiąca. Dostała zastrzyk z roztworem soli i substancji powodujących skurcze macicy. Ta zabójcza mieszanka wyżera płuca i skórę dziecka, a macica po kilku godzinach wydala martwe ciałko. W tym przypadku dziecko cudem przeżyło. Zostało adoptowane. Po kilkunastu miesiącach wykryto u niego porażenie mózgowe, będące wynikiem niedotlenienia mózgu podczas zabiegu. Lekarze prognozowali, że Gianna nie będzie mogła nawet podnieść głowy. Dziś jeździ po całym świecie, głosząc ewangelię życia. – Kiedy słyszę, że należy dopuścić aborcję w sytuacji, gdy dziecko może być upośledzone, to w moim sercu rozgrywa się horror. Cóż to za arogancja silnych, którzy chcą decydować, kto może żyć, a kto nie?! A przecież tym, co ich samych utrzymuje przy życiu, jest miłosierdzie Boga, nawet jeśli oni Go nienawidzą – mówi Gianna w amerykańskim Kongresie i w brytyjskim Parlamencie.

MAISTREMOWE MEDIA PISZA:

Sprawa aborcji eugenicznej znów w Sejmie

http://m.onet.pl/wiadomosci/tylko-w-onecie,m3eb7

image

Aborcja eugeniczna, a właściwie jej zakaz, wraca do Sejmu. W czwartek odbędzie się pierwsze czytanie projektu obywatelskiego, który poparto 400 tys. podpisami. – Szanse (na przyjęcie projektu) są niewielkie. Osobiście liczę jednak na niespodziankę – mówi Onetowi Jan Filip Libicki (senator PO).

Obecnie ustawa antyaborcyjna zakłada, że ciążę można usunąć w trzech przypadkach: (1) gdy jest ona skutkiem czynu zabronionego (gwałtu), (2) gdy stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety oraz gdy (3) istnieje prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Przeciwnicy tego ostatniego zapisu nazywają zabiegi dokonywane na jego mocy aborcją eugeniczną.

Komitetowi “Stop Aborcji”, który wniósł projekt obywatelski, zależy na jego skreśleniu. Szczególną wagę przykłada się do sytuacji, w których ciąża jest usuwana z powodu obciążenia płodu zespołem Downa. Wedle informacji komitetu rocznie dochodzi do ok. 600 aborcji z powodu uszkodzenia bądź nieuleczalnej choroby płodu.

Jan Filip Libicki, konserwatywny senator PO, jest za nowelizacją ustawy antyaborcyjnej. – Będąc osobą niepełnosprawną, w sposób szczególny odczuwam tę materię – mówi Onetowi. – Uważam, że zakazanie aborcji eugenicznej, to inicjatywa jak najbardziej słuszna. Coraz częściej pod ten wyjątek podciąga się bowiem dzieci poczęte, u których podejrzewa się zespół Downa. A to rzecz niedopuszczalna – dodaje.

Czy budzący duże emocje projekt jest próbą wywołania wojny wokół aborcji, czy wypływa z sumienia? J. F. Libicki podkreśla, że projekt złożony został przez Komitetu “Stop aborcji”, a grono to nie pierwszy raz stara się o zaostrzenie ustawy. – Dzisiaj ci ludzie robią drugie podejście – odnotowuje senator.

Jakie szanse na akceptację w Sejmie ma ten projekt? – Jak wiadomo, w ostatnich latach zdarzały się pewne niespodzianki ws. głosowań światopoglądowych – mówi Libicki. I przypomina choćby ustawy o związkach partnerskich. Wtedy część posłów Platformy Obywatelskiej głosowała przeciwko, choć premier Donald Tusk oczekiwał czegoś odwrotnego. Ustawy przepadły.

– Teoretycznie oczywiście projekt ws. zakazu aborcji eugenicznej ma małe szanse na wejście w życie – nie kryje polityk.

Ale wskazuje też na kwestie, które mogą skłonić posłów do głosowania na “tak” dla zakazu. – Ci posłowie, którzy nie mają jasnego poglądu albo wahają się, mogą wziąć pod uwagę fakt, iż projekt reguluje tylko drobny aspekt ustawy antyaborcyjnej. A nie zakazuje aborcji w ogóle. Po drugie to projekt obywatelski. A po trzecie: opinie Polaków przesuwają się na prawo – mówi Libicki. Jego zdaniem właśnie te powody mogą wpłynąć na decyzje parlamentarzystów.

W sondażu CBOS z sierpnia 75 proc. Polaków uznało, że aborcja jest złem i nigdy nie może być usprawiedliwiona. To wzrost o 6 pkt. proc. w porównaniu z rokiem 2010.

– Patrząc na sejmową arytmetykę i sytuację w Sejmie, to szanse są niewielkie. Osobiście liczę jednak na niespodziankę, bo jest ona możliwa – podsumowuje Jan Filip Libicki.

W ubiegłym roku Sejm odrzucił projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Wtedy został on zgłoszony przez posłów Solidarnej Polski. Przewidywał on zakaz przerywania ciąży w przypadkach, gdy występuje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

(RC)

LINK ZRODLO:

http://mamproces.pl/?page_id=265

image

W polskich szpitalach abortowane są dzieci, u których podejrzewa się chorobę lub wadę.

Zabijane są późno w ciąży. Lekarze wywołują poród, żeby dziecko umarło. Jeśli przeżyje, to już po porodzie jest zostawiane bez pomocy na śmierć. To zgodne z obecnym prawem aborcyjnym.

“Kompromis aborcyjny” pochłania każdego roku setki nowych ofiar, zdecydowana większość z nich to dzieci podejrzewane o chorobę. Liczba aborcji eugenicznych rośnie dramatycznie z roku na rok.

Chcemy zakończyć ten horror. Chcemy przywrócić chorym dzieciom prawną ochronę życia równą z tą, którą cieszą się w Polsce zdrowe dzieci.

Zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, która zakaże aborcji eugenicznej. Potrzeba 100 tysięcy, żeby projektem zajął się Sejm. Dwa lata temu pod projektem całkowicie zakazującym aborcji podpisało się 600 tysięcy Polaków.

Zapraszam Państwa do poparcia tegorocznego projektu swoim podpisem. Proszę, aby spróbowali Państwo zebrać podpisy w rodzinie, wśród przyjaciół. Każdy podpis się liczy! Mamy czas tylko do 23. czerwca!

Podpisujemy się na kartach, które można pobrać ze strony akcji RatujDzieci.pl.

http://ratujdzieci.pl

Tam są wszystkie potrzebne informacje, włącznie z kontaktami do koordynatorów regionalnych akcji w całej Polsce. Kartę podpisową wydrukowała też dobra prasa, m.in. obecny jeszcze w kioskach Gość Niedzielny z 16. czerwca.

Zapraszam też do wysłuchania audycji radiowych tej kampanii z udziałem świadków tematu oraz znanych osób (m.in Radosława Pazury, Przemysława Babiarza, Dominiki Figurskiej i Wojciecha Cejrowskiego). Audycje można bezpłatnie pobierać i odtwarzać publicznie.

Tym, którzy wolą poczytać, proponuję teksty: Zatrzymać Eugenikę w Naszym Dzienniku oraz Dzieci do aborcji w Gościu Niedzielnym.

Możliwość wzięcia udziału w tej akcji zawdzięczamy Komitetowi Inicjatywy Ustawodawczej Stop Aborcji, którego pełnomocnikiem jest Kaja Godek, mama chłopca z Zespołem Downa, a w którego skład wchodzą również dr Wanda Półtawska oraz członkowie Fundacji Pro, która organizuje również pikiety pod szpitalami, w których mordowane są przed urodzeniem dzieci podejrzewane o chorobę.

Główna strona akcji to:
http://RatujDzieci.pl.

O przebiegu akcji można też dowiadywać się na bieżąco ze strony StopAborcji.pl.

W imieniu swoim i organizatorów proszę też o modlitwę za powodzenie tej akcji i dziękuję Wszystkim Ludziom dobrej woli, którzy ją wspierają.

image

http://www.armyofgod.com

image

Advertisements

2 thoughts on “Niekarany w Polsce proceder aborcji- Stop aborcji eugenicznej”

Comments are closed.