LECH WALESA DO WIEZIENIA ( Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej)

Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej

Art. 127. § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

MAINSTREAM PISZE:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zrobic-z-panstw-polski-niemiec-jedno-panstwo-europa-walesa-dla-rosyjskiej-agencji,356891.html

image

Zmieniający się świat niesie nowe wyzwania, więc trzeba zmieniać dotychczasowe struktury i mechanizmy międzynarodowe – mówi Lech Wałęsa w rozmowie z rosyjską agencją ITAR-TASS. Według byłego prezydenta, w nowym światowym porządku państwa powinny się łączyć niczym klocki Lego. – Powinniśmy rozszerzać gospodarcze, obronne i różne inne struktury, zrobić z państw Polski, Niemiec jedno państwo Europa – mówi Wałęsa.

Wywiad z Lechem Wałęsą agencja ITAR-TASS przeprowadziła w związku z planowanym w Warszawie 21-23 października spotkaniem laureatów pokojowej nagrody Nobla.

Tak daleko zaszliśmy w ramach technicznej modernizacji, że już nie mieścimy się w naszych krajach. Powinniśmy rozszerzać gospodarcze, obronne i różne inne struktury, zrobić z państw Polski, Niemiec jedno państwo Europa. To rozszerzenie geograficznych struktur, przy którym i gospodarka i demokracja powinny się zmienić.

Lech Wałęsa

Były prezydent zapowiada, że będzie podnosił kwestie, “o których mówię zawsze – o tym, że świat jest źle zorganizowany, o tym, że i ONZ, i NATO, i Rada Europy – to pomysły ze starej epoki. Wszystko trzeba nieco poprawić”.

“Zrobić z Polski, Niemiec jedno państwo”
Dziennikarka agencji pytała Wałęsę o ocenę sytuacji międzynarodowej i jaką wizję zmian ma były prezydent Polski.

– Moja walka doprowadziła do zjednoczenia Niemiec i do powstania państwa Europa. Znieśliśmy granice – odpowiada Wałęsa. I dodaje: – Na horyzoncie globalizacja. Wszystko to wymaga innych programów i struktur. W związku z tym, podróżując po różnych krajach i kontynentach, próbuję zachęcić ludzi do dyskusji o tym, jak powinien wyglądać współczesny świat – ONZ, Rada Bezpieczeństwa, NATO. Tu jest dużo do zrobienia. Różnie mnie słuchają, ale liczne osoby zaczynają podążać w tym kierunku, ponieważ to nie tylko pomysł. Tak daleko zaszliśmy w ramach technicznej modernizacji, że już nie mieścimy się w naszych krajach. Powinniśmy rozszerzać gospodarcze, obronne i różne inne struktury, zrobić z państw Polski, Niemiec jedno państwo Europa. To rozszerzenie geograficznych struktur, przy którym i gospodarka i demokracja powinny się zmienić.

Klocki Lego
Na pytanie “co dziś może zagrażać Europie?” Wałęsa odpowiada: – Brak zgody. Społeczne konflikty w różnych państwach, różnice zdań w systemie podatkowym, ochrony zdrowia, systemu emerytalnego. Kraje różnie się rozwijały. Jedne są w lepszym położeniu, inne w gorszym. Nierówność staje się przyczyną tego, że trudno jednoczyć. Powinniśmy stopniowo planować, co powinniśmy wyrównać w tym roku, co w następnym itd.

Przecież Niemcy wyrządzili nam dużo więcej zła, a stosunki mamy teraz dużo lepsze, niż z Rosją. Dlaczego tak? Bo po wojnie Niemcy w pełni przyznali się do wszystkich świństw. Trzeba raz na zawsze powiedzieć, kto co zrobił złego i postawić kropkę. Dopóki tego nie zrobimy, rana się nie zagoi.

Lech Wałęsa

Zapytany o rozszerzanie UE, Wałęsa odpowiedział: – Jutro nie będzie podziału na Europę i Azję. To stare podziały, które zostaną tylko na mapach. Wszystko się zjednoczy. Firmy się łączą. To proces rozszerzania struktur z powodu technologicznego rozwoju. Na razie przeszkadza nam nierówność różnego typu, różne systemy, ale stopniowo będziemy to wyrównywać i państwa staną się jak klocki Lego.

“Oczyścić nasze relacje”
Na pytanie o stan relacji rosyjsko-polskich Wałęsa odpowiada: – Niestety, nie można ich nazwać dobrymi. Za wolno rozwiązujemy problemy i za wolno dochodzimy do zrozumienia, że jesteśmy skazani na sąsiedztwo i powinniśmy starać się uczynić nasze stosunki przyjemnymi. Kiedy i jedni i drudzy w coś powątpiewamy, ktoś trzeci na nas zarabia. Zawsze pozwalamy komuś zarobić, choć możemy zarabiać sami. Należy raz na zawsze oczyścić nasze relacje, zbudować je na przyjaźni. Dążyłem do tego, ale nie wszystko mi się udało.

Jak dodał, “przecież Niemcy wyrządzili nam dużo więcej zła, a stosunki mamy teraz dużo lepsze, niż z Rosją. Dlaczego tak? Bo po wojnie Niemcy w pełni przyznali się do wszystkich świństw. Trzeba raz na zawsze powiedzieć, kto co zrobił złego i postawić kropkę. Dopóki tego nie zrobimy, rana się nie zagoi”.

Wywiad z Wałęsą ukazał się na stronie internetowej ITAR-TASS 20 września.

Autor: //gak / Źródło: itar-tass.com

http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,tc0tv

image

– Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa – powiedział w wywiadzie dla agencji ITAR-TASS Lech Wałęsa. Zdaniem noblisty “ONZ, NATO i Rada Europy to idee starej epoki”. – Świat jest źle zorganizowany – stwierdził Wałęsa w wywiadzie cytowanym przez rmf24.pl.

Zdaniem Wałęsy współczesny, zglobalizowany świat wymaga “innych programów i struktur”. Noblista przyznał, że podróżując namawia ludzi do “dyskusji nad nowym porządkiem świata”. – Tak daleko doszliśmy w ramach technicznej modernizacji, że już nie mieścimy się w naszych krajach. Musimy rozszerzyć ekonomiczne, obronne i różne inne struktury, stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa – mówił Wałęsa.

Były prezydent pytany o stosunki polsko-rosyjskie przyznał, że “nie można ich nazwać dobrymi”. Zdaniem noblisty psuje je między innymi atmosfera, która wytworzyła się wokół katastrofy smoleńskiej. Na poprawę stosunków z Rosją może wpłynąć odcięcie się od polityki historycznej. – Należy raz na zawsze powiedzieć, co kto komu złego zrobił i postawić kropkę. Póki tego nie zrobimy, rana się nie zagoi – tłumaczył.

– Są tacy ludzie, którzy żyją historią, przeszłością, specagentami. Oni nie umieją wymyślić nic innego. Dlatego nie wolno im dawać powodu. Takie tematy należy usuwać – podsumował Wałęsa cytowany przez rmf24.pl

(RC; RZ)


Groteskowo-ironiczny wierszyk :

jozefzlondynu :
Co łączy Wałęsę, Pietrzaka i Macierewicza, czyli, czego panicznie boi się pan Donald…

Docent dr prof Wałęsa kabaret funduje nam od wielu już lat. Siłą jego groteskowej postaci jest to, że coś, w co Polacy uwierzyli i w co wierzyli przez długie lata, dziś okazuje się stekiem kłamstw, manipulacji i propagandowych, przemyślanych zabiegów. Groteskowość tego człowieka polega na tym, że pomimo nieustannego ośmieszania się i kompromitowania, on bezkrytycznie w swojej pysze i próżności, brnie w wyimaginowanym świecie w dalsze kłąmstwa i kompromitacje.

Nie dość, że mają go serdecznie dość ci, którzy od dawna nie wierzą w bajki o skakaniu przez płot, to dość mają go ci, którzy jeszcze wierzą w propagandę serwowaną nam przez ludzi władzy.

Mimo to Wałęsa – zakochany w sobie prostak – żyje świadomością, że jest oto autorytetem i bohaterem, a nie zwykłą, prześmieszną postacią polityki postkomunistycznej.

Tak, Wałęsa jest niebezpiecznym kabaretem…

Jan Pietrzak, dziś na siłę wykluczany i “zapominany” satyryk, kiedyś człowiek, który w szeregach komunistycznej władzy siał niepokój, nienawiść i zacietrzewienie. Człowiek, który grubą czcionką wpisał się w historię walki z reżimem komunistycznym, dziś jest satyrykiem, który wciąż nie boi się mówić i skutecznie, prześmiewczo obala mit demokracji w Polsce…

Tak, Pietrzak jest satyrykiem bardzo wciąż niebezpiecznym dla postkomunistów…

Macierewicz…

Człowiek, który nie bał się przeciwstawić dyktatowi i szponom WSI, a który dziś niezłomnie walczy o prawdę o Smoleńsku. Człowiek, który jest znienawidzony przez ludzi władzy i wszystkich tych, którzy z obozem władzy w jakikolwiek sposób są powiązani.

Dziś nasz bohaterski przywódca narodu, nazwał Macierewicza u jego parlamentarny zespół “Niebezpiecznym dla Polski kabaretem”…

Tak, Macierewicz jest niebezpiecznym dla Polski “kabareciarzem”…

Dlaczego niebezpiecznym?

Otóż, tak na chłopski rozum, odrzucając wszelkie założenia, teorie i przekonania…

Zastanawia mnie jedno – dlaczego, przy całych tych kabaretowych umiejętnościach zespołu A. Macierewicza, pan Donald i jego nader poważni, oddani Polsce politycy i klakierzy, nie doprowadzą czym prędzej do konfrontacji obu wyjaśniających “katastrofę” zespołów?

Przecież idealnym poparciem słów pana Donalda o kabaretowych podstawach zespołu Macierewicza, byłaby właśnie wspólna konferencja ludzi władzy i ekspertów zespołu parlamentarnego.

Czyż nie dostrzega pan Donald szansy ma ostateczne, definitywne utarcie nosa ludziom Macierewicza?

Przecież wspólna, konfrontacyjna konferencja obu zespołów, byłaby fantastycznym sposobem na ośmieszenie wszelkich teorii spiskowych i zakończenie jakichkolwiek dyskusji na ten temat. Wreszcie eksperci Laska / Millera mieliby doskonałą okazję podzielić się z narodem i “pseudoekspertami” dowodami na prawdziwą przyczynę “katastrofy”, co z jednej strony zdyskredytowałoby ludzi Macierewicza, a z drugiej zaś zbudowało ostatecznie wielki autorytet ludzi z komisji rządowej…

panie Donaldzie, gdzie są pana doradcy i spece od PR??

Nie dostrzega pan tak idealnej okazji do zażegnania toczącej się wojny polsko-polskiej rozpętanej przez Kaczystów-faszystów?

Dziwię się, bo ja, nazywając zespół parlamentarny kabaretem, udowodniłbym narodowi, że tak faktycznie jest…

No to jak panie Donaldzie? Dalej tylko słowa, czy może wreszcie czyny???!!!

Do dzieła, bo póki co, to pan i pana ludzie fundujecie nam smutny kabaret, który jest dla Polski i Polaków bardzo niebezpieczny…

http://kefir2010.wordpress.com/2013/09/24/lech-walesa-powinien-zostac-zatrzymany/

http://miziaforum.wordpress.com/2013/09/23/l-walese-powinno-natychmiast-zatrzymac-a-b-w/

Advertisements

One thought on “LECH WALESA DO WIEZIENIA ( Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej)”

  1. Pingback: Japonia

Comments are closed.