Onet.pl o marihuanie: ” Marihuana może łagodzić ból towarzyszący fibromialgii”

image

Co ósma osoba cierpiąca na fibromialgię twierdzi, że palenie marihuany pomaga uśmierzyć ból towarzyszący chorobie – wynika z raportu kanadyjskich naukowców, o którym informuje Reuters.

Fibromialgia jest przewlekłą chorobą reumatyczną tkanek miękkich, której towarzyszą rozległe bóle kostno-mięśniowe i zmęczenie. Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) szacuje, że choroba ta dotyka około 2 proc. dorosłych osób.

Chorzy przyjmują często leki przeciwbólowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne i antydepresanty, jednak obecnie nie istnieją środki, które mogłyby wyeliminować fibromialgię – mówią badacze z Uniwersytetu McGill.

Naukowcy poddali analizie dane dotyczące 457 pacjentów, których skierowano na badania pod kątem fibromialgii. Chorobę potwierdzono u 302 osób.

Blisko 10 proc. badanych przyznało, że pali marihuanę, by zniwelować odczuwany ból, a 3 proc. uzyskało receptę na środek zawierający aktywny składnik konopi indyjskich.

Badacze nie byli jednak w stanie powiedzieć, ilu pacjentów zaczęło palić marihuanę przed wystąpieniem objawów fibromialgii. Zgodnie z danymi CDC, w jakimś momencie życia próbowało jej około 40 proc. amerykańskich dorosłych.

– Nie jest to zachowanie rzadkie wśród osób cierpiących na choroby przewlekłe, dla których nie opracowano skutecznych metod leczenia – komentuje dr Igor Grant z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

Dotychczasowe badania sugerowały już m.in., że marihuana może łagodzić przewlekły ból neuropatyczny i zmniejszać spastyczność mięśni przy stwardnieniu rozsianym.

(JS)

http://m.onet.pl/wiadomosci/nauka,44573

KOMENTARZE:
~sas : Cały nasz parlament zaorać i splantować a posłów wysłać na pole do pracy przy burakach bo do niczego się nie nadają.Zapomnijcie o wolnej Polsce bo tu naród nie ma nic do powiedzenia nawet roślinki nie można se wyhodować a i bimberku na własny użytek też zabraniają pędzić bo chemia w sklepach lepsza i zdrowsza dla polaka.Solą wypadową już nas nakarmili i do tej pory nie wiem co jem bo lista firm produkująca z tej soli do tej pory jest objęta tajemnicą państwową.

~as : w sredniowiecznym kraju polsce dobre leki to wodka i papierosy za posiadanie paru gram rosliny z czlowieka robia wielkiego przestepce policja natychmiast oglasza gdzie sie tylko da sukces bo zlapali mlodego chlopaczyne z trawka ,za bandytow w rzadzie i pazerny kler niech psiarnia sie weznie

~jano : to samo jest z konopiami ,maja bardzo duzo wlasciwosci leczniczych w stanach mozna kupic w sklepach ze zdrowa zywnascia nasiona konopi ,jest to legalne ,niestety nie naglosnione ,lepiej dla koncernow farmaceutycznych zeby ludzie mysleli ze konopie to tylko narkotyki

#####
~MAR_COLM : Jezeli ,,Onet” pisze take teksty to sam rozpowszechnia srodki odurzajace , nie jest to wazne jakie , twarde czy miekie jak sie potocznie mowi , jednym slowem jest to w pewnym stopniu , nawolywanie do korzystanie z tych srodkow . No i widac kto rzadzi mediami .
#####

~miru : Marihuana narkotyk hahahaha chyba redaktor pije herbatki z heroiną.

~użytkownik : aby zrozumieć czemu marihuana jest nielegalna zachęcam do obejrzenia filmu “The Union” wystarczy w google wpisać

http://www.youtube.com/watch?v=Ssfv0a0lhWo

image

image

image

image

image

image

image

image

~sonia25 : marihuana leczy wiele chorób,a co leczy legalny alkohol,bądź papierosy-finanse tego chorego kraju!

Advertisements