(alternatywne rozwiazania) RECYKLING-SPOSOB NA ZYCIE , LUDZI WYKLUCZONYCH SPOLECZNIE

image

Jest efekt uboczny ustawy śmieciowej, którego minister środowiska nie przewidział. Posegregowane śmieci stały się obiektem pożądania zbieraczy złomu i makulatury. Roboty mają znacznie mniej, śmieci rozdzielają przecież ci, którzy je wystawiają.

– Jeżeli chodzi o odpady metalowe to praktycznie nie oddajemy ich wcale, bo znikają, zanim je zdążymy wywieźć – powiedziała “Faktom” TVN Zyta Machnicka z firmy odbierającej śmieci w Tczewie.
Hurtowo – w tonach – metale znikają też ze śmietników w Katowicach. Odbiorca twierdzi, że stracił przynajmniej połowę tego, co planował zebrać. Tu mówi się już nawet o “śmieciowej mafii”.

– Grupy są zorganizowane, posiłkują się samochodami. Jeżdżą przed ekipami, które zbierają (śmieci) z naszej firmy – podkreślił Adam Anweiler z miejskiego przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej w Katowicach.

Tracą 600 tys. złotych rocznie
W Jeleniej Górze też biją na alarm. Ktoś wywozi ze śmietników niemal całą posegregowaną makulaturę. A wraz z nią ogromne pieniądze.

– Licząc w skali roku, to tak około 600 tysięcy złotych, jeżelibyśmy po cenie dwudziestukilku groszy uzyskali ze sprzedaży każdej tony – ocenił Włodzimierz Stasiak, prezes przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej w Jeleniej Górze.

Autor: kris//kdj / Źródło: “Fakty” TVN
http://www.tvn24.pl/smieci-segregowane-znikaja-zanim-zdazymy-wywiezc-grupy-sa-zorganizowane,357005,s.html

Advertisements