(CIEKAWE ZJAWISKO) Widmo Brockenu w Tatrach

Galeria:

Widmo Brockenu – rzadko spotykane zjawisko w wysokich górach. Polega na rzuceniu własnego cienia na chmurę lub ścianę z mgły, która staje się ekranem. Wokoło głowy pojawiają się tęczowe koła. Cień obserwatora wydaje się powiększony. Powstała wśród taterników legenda mówi, że ujrzenie widma Brockenu to zwiastun bliskiej śmierci w górach, ale zobaczenie tego zjawiska po raz trzeci odczynia urok – wtedy już do końca życia można się czuć w górach bezpiecznie.

image

Zdjęcie:

Widmo Brockenu w Tatrach
Autor: Wojciech Stróżyk
Źródło: Reporter

LUDZIE PISZA:

~askobar7 – Wczoraj (17:45)
Widmo Brockenu, mogę je zobaczyć kiedy tylko chcę, występuje gdy mamy do czynienia z niskim pułapem chmur i słońcem świecącym w plecy tak że nasze odbicie znajduje się na chmurze. Z moich osobistych dochodzeń wszystkie objawienia Maryjne wyglądąły własnie tak jak te na zdjeciu. Nic nadzwyczajnego poprostu twoje tło na chmurze w postaci załamania światła. Pozdrawiam wszystkich którzy wierzą w nadprzyrodzone zjawiska.

To się nadaje do telewizji Trwam tylko podłożyć sprytnie gdzie to było. Ludzie kupią każdą bajkę jako tzw. “Objawienie” i znak dla Polski. PiS i jego sympatycy z automatu stawiałby tam krzyże.

Jestem taternikiem Znam ten przesąd Widmo Brockenu widziałem 3 razy i jakoś żyję (owszem zleciałem z lawiną, spadłem ze ściany kilka razy ) PRZESĄD SIĘ NIE SPRAWDZIŁ

Advertisements