Cyber ​​Defence Jednostka powołana przez brytyjski komplex militarny

image

Nowa jednostka cyber jest powołana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, aby pomóc w ochronie najważniejszych brytyjskich sieci komputerowych przed atakiem.

Sekretarz obrony Philip Hammond zaapelował do najlepszych brytyjskich ekspertów IT do przyłączenia się i pracować jako wojskowych rezerwistów.

MON chce zatrudnić setki specjalistów w niepełnym wymiarze godzin w całej Sił Zbrojnych, które pomogą zwiększyć brytyjskie starania w celu zablokowania ataków cybernetycznych, a nawet “do strajku w cyberprzestrzeni”.

Joint Cyber ​​Jednostka Reserve będzie działać obok regularnych sił “w celu ochrony krytycznych sieci komputerowych i ochrony ważnych danych”.

Regularne personelu opuszczające Sił Zbrojnych oraz obecnych i byłych rezerwistów umiejętności niezbędne, mogą zgłaszać się wraz z cywilami.

Rekrutacja rozpoczyna się w przyszłym miesiącu.

MON powiedział, że “rozpoznaje unikalne atrybuty osoby, które w przeciwnym razie nie przyciąga, lub w stanie służyć w rezerwie sił”.

Pan Hammond powiedział: “W odpowiedzi na rosnące zagrożenie cyber, rozwijamy pełne spektrum zdolności wojskowych cyber, w tym zdolność ataku, w celu zwiększenia zakresu w Wielkiej Brytanii zdolności wojskowych.

“W coraz większym stopniu nasz budżet obronny jest inwestowane w wysokiej klasy funkcje, takie jak cenzura i wywiadu i nadzoru aktywów w celu zapewnienia możemy utrzymać kraj bezpieczny.

“Rezerwy cyber będzie istotnym elementem zapewnienia bronimy naszego narodowego bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

“To ekscytujące możliwości dla ekspertów internetowych w branży swoje umiejętności do dobrego wykorzystania dla narodu, ochrony naszych żywotnych systemów komputerowych i możliwości.”

Każdy stosowania podlegałyby lustracji bezpieczeństwa, urzędnicy wskazał, jak również obywatelstwa i Wymogi stałego pobytu i zobowiązaniem się do udziału w co najmniej minimalny poziom rocznego szkolenia.

W lipcu zeszłego roku, grupa posłów powiedział groźba ataku cybernetycznego w Wielkiej Brytanii uważa się za tak poważne, że jest oznaczony jako wyższego zagrożenia niż ataku nuklearnego.

Pomimo bycia preferowanym celem przestępców internetowych w 25 krajach, w Wielkiej Brytanii jest wciąż “samozadowolenie” wobec cyberprzestępczości jako ofiary są “ukryte w cyberprzestrzeni”, według spraw wewnętrznych Komitetu Select.

Grupa posłów powiedział fundusze i zasoby w zakresie zwalczania przestępczości internetowej, która obejmuje kradzieży tożsamości, szpiegostwa przemysłowego, karty kredytowej oszustwa i wykorzystywanie dzieci, nie została wystarczająco przydzielone.

Komitet dowiedział się, że Biuro Wywiadu Fraud Narodowy odkrył około 25 krajach głównie skierowanych do Wielkiej Brytanii i powiedział, że był “głęboko zaniepokojony”, że kraje partnerskie UE nie robią wystarczająco dużo, aby zapobiec atakom.

Online przestępstwo – popełnione przez samotnych hakerów, grup aktywistów i państw narodowych sponsorujących szpiegostwo przemysłowe – według szacunków firmy Norton zabezpieczeń online na całym świecie kosztuje około £ 250bn ($ 388bn) na straty finansowe.

http://www.lbc.co.uk/cyber-defence-unit-set-up-by-uk-military-78896

https://www.gov.uk/government/news/reserves-head-up-new-cyber-unit

Advertisements