Czy my nadal żyjemy w Polsce?

Czy macie świadomość ile krzyży i kapliczek, rozsianych jest po polskich lasach? Są to “pomniki” stwiane pamięci poległych powasańców, ofiar wojen, systemów totalitarnych i pogromów. Myślicie że ich autorzy zabiegali o pozwolenie na ich postawienie? Taki wyrok to precedens dający zielone światło tym , dla których takie symbole są solą w oku, do ich dewastacjii lub usunięcia. Czy my nadal żyjemy w Polsce?

image

Postawił w lesie pomnik smoleński. Skazano go za zniszczenie mienia
Pomnik z dużym napisem “Katyń 1940 – Smoleńsk 2010” powstał w lesie koło Praszki na Opolszczyźnie. Nadleśnictwo Wieluń, do którego należy las, zawiadomiło prokuraturę, by ta sprawdziła, czy nie doszło do znieważenia symboli państwowych zamontowanych na drzewach.

Na zdjęciach przybitych do drzewa są m. in. prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią /TVN24/x-news /TVN24/x-news
Ten wątek prokuratura umorzyła, ale wszczęto dochodzenie w sprawie zniszczenia mienia. Straty oszacowano na 950 zł, a razem z grzywną i kosztami sądowymi Bogdan B. musi zapłacić 1600 zł.
Pomnik wykonał mieszkający pod lasem Bogdan B. Do starego dębu, mającego trzy pnie, przybite zostały: godło Polski, dwa krzyże, fragment brzozy, tabliczki z napisami i zdjęcia pięciorga z 96 ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku. Na zdjęciach są: prezydent Lech Kaczyński, jego żona Maria, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, pilot Arkadiusz Protasiuk oraz generał Kazimierz Gilarski, dowódca Garnizonu Warszawa.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje/aktualnosci/news-postawil-w-lesie-pomnik-smolenski-skazano-go-za-zniszczenie-,nId,1051664?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Advertisements