Rozpylili nastepna horobe jakis nowy szczep a nie tam jakis pyl

a tak naprawdę to badania z zakresu chemtrails. każdy kto pamięta szybko znikajace smugi kondensacyjne sprzed lat,i porówna je do pozostających długie godziny, rozrastających się szybko potworów dzisiaj – widzi różnicę i nie da sobie wmówić głupoty, ze to to samo!

image

easyJet, Airbus i Nicarnica Aviation tworzą sztuczną chmurę pyłu wulkanicznego do testów AVOID

Linie lotnicze easyJet we współpracy z firmami Airbus i Nicarnica Aviation zakończyły pomyślnie ostatnią fazę testów technologii wykrywania pyłów wulkanicznych o nazwie AVOID. Przeprowadzono wyjątkowy eksperyment, w trakcie którego stworzono sztuczną chmurę pyłu.

Samolot Airbus A400M rozpylił w atmosferze jedną tonę islandzkich popiołów na wysokości pomiędzy 2750 a 3350 m, tworząc w ten sposób warunki porównywalne do występujących w czasie erupcji z 2010 roku.
Drugi testowy samolot, wyposażony w technologię AVOID Airbus A340-300, leciał w kierunku chmury, identyfikując ją i dokonując pomiarów z odległości około 60 km, precyzyjnie określając koncentrację pyłów.

W eksperymencie wziął udział także należący do Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Dusseldorfie mały samolot DA42, który przeleciał przez chmurę, przeprowadzając pomiary, które pomogły w weryfikacji dokładności wyników uzyskanych przez system AVOID.

easyJet planuje dalsze prace, których celem jest zamontowanie do końca 2014 roku autonomicznych urządzeń w części użytkowanej floty. Pozwoli to uniknąć zamykania przestrzeni powietrznej i odwoływania lotów na szeroką skalę, które sparaliżowały transport powietrzny w 2010 roku.

Advertisements