Portugalia rozdaje domy za darmo

http://finanse.wp.pl/gid,16368950,kat,1033803,page,2,title,Masz-dosc-zycia-w-Polsce-Tam-dostaniesz-ziemie-za-darmo,galeria.html

To nie żart, w Portugalii już od dwóch lat trwa program, w ramach którego tamtejsze władze oddają domy, a nawet ziemię każdemu, kto zechce się osiedlić na stałe.

Czemu to robią? Program Novos Povadores obejmuje najbardziej wyludnione regiony kraju, m.in. Baixa Alta, Beira Alta oraz Alentejo. Władze Portugalii chcą w ten sposób walczyć z efektem starzejącego się społeczeństwa. Kiedy dotychczasowi właściciele bezpotomnie umierają, pozostawiają po sobie ziemię, którą nie ma się kto zająć. Oczywiście domy często są w złym stanie i mogą wymagać sporych nakładów finansowych, by doprowadzić je do stanu używalności.

Najważniejszy warunek, by otrzymać nieruchomość, to chęć zamieszkania w tym kraju na stale. Dodatkowo, jeśli posiadamy wykształcenie rolnicze i pomysł na to, jak zagospodarować ładny kawałek gruntu, to możemy liczyć także na darmową ziemię. Władzom najbardziej zależy na ludziach młodych i pełnych pomysłów, którzy ożywią wymierające regiony.

Advertisements