Bitcoin: Rewolucyjna zmiana lub koń trojański?

(SOUROWE TLUMACZENIE GOOGLE)

image

Bitcoin: Rewolucyjna zmieniaczem lub koń trojański?
Posted on 04 lutego 2014 przez WashingtonsBlog
Bitcoin jest Going Mainstream

Reddit, Virgin Galactic, i Overstock.com teraz akceptować Bitcoin.

Więc serwis randkowy OkCupid i witryna CheapAir.com . Olbrzym gry Zynga jest obecnie w fazie testów.

Dwa duże hotele w Las Vegas zaakceptować Bitcoin.

Kongresman Steve Stockman (R-Texas) akceptuje Bitcoin do 2014 składek kampanii. Jak działa kancelaria w Australii .

Reuters zauważa :

Już 21.000 kupcy korzystają Coinbase akceptować Bitcoin od klientów.

Rzeczywiście, istnieją strony internetowe listą dziesiątki firm, które teraz akceptują Bitcoin.

(I możesz używać Bitcoin w Amazon, Barnes and Noble, Crate & Barrel, Target, Sears, CVS, Hyatt Hotels, Kohla, Burger King, Applebees, Victoria Secret, koniec kraju związkowego, Facebook, Groupon, Banana Republic, Gap, AMC i Fandango kina, Whole Foods, Wine.com, Wine Enthusiast, Papa Jana, Nike, Adidas, Sephora, Sports Authority, Staples, Zales biżuteria, gry Stop FTD kwiaty, Zappos i setki innych sklepach, jeśli używać Bitcoin kupić karty upominkowe na Gyft .)

Ale jest Bitcoin będzie nurt dobrze, czy źle?

Ludzie Moc … Trudne status quo?

Andy Haldane – Dyrektor Wykonawczy ds. Stabilności Finansowej w Banku Anglii – uważa, że internet technologia peer-to-peer doprowadzi do zerwać z dużych banków.

Bank of America powiedział: “Wierzymy, że Bitcoin może stać się głównym środkiem płatności za e-commerce i mogą pojawić się jako poważny konkurent dla tradycyjnych dostawców do przelewu”

Wizy zaatakował Bitcoin jako mniej wiarygodne niż jego ugruntowanej systemu płatności.

Tak to brzmi jak Bitcoin trzęsie się status quo …

Wspierany przez … wielkich banków?

Z drugiej strony, wiele z głównych graczy nurtu popierają Bitcoin i innych cyfrowych systemów płatności.

Wells Fargo chce się dostać do Bitcoin w wielkim stylu.

JP Morgan Chase złożył patent na Bitcoin-podobnego systemu płatności. I największy bank w Rosji pracuje nad alternatywą Bitcoin również.

Ben Bernanke i Departament Sprawiedliwości mają zarówno ostrożnie błogosławiony Bitcoin.

François R. Velde, starszy ekonomista w Banku Rezerwy Federalnej w Chicago, oznakowane “. eleganckie rozwiązanie problemu tworzenia waluty cyfrowej” jako John Browne teoretyzuje :

Podczas krypto-walut pozostają izolowane od manipulacji banku centralnego, rządy były dotąd tolerancyjny, być może dlatego, że ich zdolność do śledzenia transakcji jest bardziej zaawansowany niż wierzący Bitcoin przyznać.

Rzeczywiście, Bitcoin nie jest to, że anonimowy, jak NSA może śledzić transakcje Bitcoin .

NSA może najwyraźniej także włamać Bitcoin. I to zobaczyć . Biorąc pod uwagę, że NSA może być zmiana kwoty na kontach ludzi , byłoby dziecinnie im zmienić kwoty w portfelu Bitcoin.

I Yves Smith twierdzi , że Bitcoin faktycznie odgrywa w ręce bankierów centralnych:

Wiele [entuzjaści Bitcoin] wyraźnie rozkoszować się pomysł uruchomienia waluty poza kontrolą banków centralnych (Plus to bije Cryptonomicon w geekery).

Jeśli uważasz, że hype, to już miał. Jako Izabella Kamińska z Financial Times mówi nam, że wszyscy są tak naprawdę robi wolny / zaległy R & D dla banków centralnych, ponieważ budynek jest debugowanie i legitymację do jednego z ich miłych projektów, co waluty cyfrowe i pozbycie się gotówki w ogóle.

Zastanawiałem się o samozadowolenie z Fed i SEC urzędników przesłuchań Senatu Komitetu Bankowego na Bitcoin w zeszłym roku.

***

Jak Kamińska wyjaśnia (pogrubiony moje):

Banki centralne, mimo wszystko, miał wyraźne zainteresowanie wprowadzeniem e-pieniędzy od momentu rozpoczął światowy kryzys finansowy …

Bitcoin pomogła de-piętnować koncepcja społeczeństwa bezgotówkowego poprzez tworzenie wrażenia, że cyfrowe środków pieniężnych może być jako prywatny i anonimowy, jak dobre stare banknoty. Jest również użyteczny przetestować działanie systemu cyfrowego, które mogą zostać przyjęte powszechnie przez prawie każdego dotychczas obowiązującego systemu wartości.

Jest to ważne, ponieważ w obecnej sytuacji gospodarczej, wprowadzenie społeczeństwa bezgotówkowego upoważnia banki centralne znacznie. Społeczeństwo bezgotówkowe, mimo wszystko, nie tylko sprawia, że takie rzeczy jak ujemnych stóp procentowych możliwe [tło tutaj , tutaj , tutaj i tutaj ] , Przenosi absolutną kontrolę podaży pieniądza banku centralnego, głównie przez przekształcenie go w powszechnej bankiera, który konkuruje bezpośrednio z prywatnych banków dla depozytów publicznych. Wszystkie depozyty cyfrowe stają się bazą pieniądze.

W związku z tym, każdy, kto uważa, Bitcoin jest zagrożeniem dla fiat waluty nie rozumie kontekst gospodarczy. Przede wszystkim, że nie rozumieją, że gdyby banki centralne miały środków na wdrożyć e-pieniądze wcześniej, kryzys może być o wiele bardziej skutecznie rozpatrywane.

Wśród kluczowych czynników, które uniemożliwiły im to bardzo prawdopodobne, wrogość publicznej wszelkie próby zakazania wręcz gotówkę, trudności w realizacji i wyjaśnienia takiego przejścia do społeczeństwa, niezdolność przetestować działanie systemu, zanim został wdrożony.

Ostatnim i nie mniej, to oni są zaniepokojeni wypierając tradycyjne banki z ich tradycyjnym przyjmowaniu depozytów roli, a tym samym nieumyślnie pogorszenie kryzysu płynności i paniki finansowej przed jej poprawę …

Prawie wszystkie te czynniki mają zaporowe, jednak już zostały pokonane:

1) Cyfrowy waluty teraz idzie w ślady innej “destrukcyjny” ruchu anty-zatrudnienia cyfrowej postrzegane być bardzo przychylnie nastawieni do czarnego rynku i wszystkich tych, którzy zazwyczaj nie obawiali się wręcz gotówki zakazu. To sprawia, że ​​łatwiej jest wykładniczo rozciągnąć. Bitcoin wykonał większą część kształcić.

2) Co kiedyś było postrzegane jako potencjalnie uciążliwy spisku rządowego uwolnić społeczeństwo od jego prywatność może być przekazywana jako postępowe i innowacyjne w wyniku.

3) Banki zostały podane więcej niż pięć lat, aby udowodnić swoją wartość gospodarczą i nie udało się zrobić. Jeśli tego nie uczyniły już, że prawdopodobnie nigdy nie będzie, co oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, aby być ogromne kary ekonomiczne związane z podważania ich na front depozytowej lub przekształcania ich powoli do pełni finansowanych zarządzających funduszami.

4) System otwartej księgi, która rozwiązuje problem z podwójnym cyfrowym wydatków został solidnie przetestowany. Wady, słabości i błędy zostały zrozumiane, stanowiły i rozwiązany.

Bilans artykule opisano, jak bank centralny waluty cyfrowe będzie uruchomiony, a Kazmina znajdzie Plan opracowany przez Miles Kimball Uniwersytetu Michigan być dokładne i opłacalne.

Aha, i dlaczego Bitcoin, hm, bank centralny waluty cyfrowe sprawiają, że realne do wdrożenia negatywnych stóp procentowych? Kamińska mówi nam:

… Większa ujemna stopa procentowa, tym większa zachęta do przechowywania alternatywnych monety. Większa zachęta do przechowywania alternatywnych monety, większe zachęty do ich produkcji. Większe zachęty do ich produkcji, tym większe szanse na nadpodaż i upadek. Więcej spore załamanie, bardziej pożądane udało urzędowy system pieniądza ostatecznie staje się w porównaniu.

Tak czy inaczej, kluczowy punkt z oficjalnego pieniądza jest to, że bodźce hoarding które byłyby generowane przez negatywnej polityki stóp procentowych mogą w ten sposób być skierowane na rynki aktywów prywatnych (które nie są podać gwarantowane, a tym samym nie jest bezpieczne dla inwestorów) zamiast banknotów gwarantowane przez państwo, które są gwarantowane i preferowanych do niczego negatywnego wydajnych lub ryzykowne (w sposób uniemożliwiający stymulujący wpływ polityki ujemne stopy procentowej).

Tak więc wszystkie te opowieści … o, jak wyzwalającą i demokratyczne Bitcoin będzie to prawie na pewno okaże się dokładnie odwrotnie. Powiesić na swoim prawdziwym światowym portfelu.

Szef Signature Banku – Scott Shay – podniósł te same problemy w zeszłym miesiącu na CNBC:

Bottom Line: Zbyt wcześnie mówić

Nie jest jeszcze jasne, czy Bitcoin będzie siłą dobra lub backdoor sposób dla dużych banków – i banków centralnych – aby ludzie akceptują społeczeństwa bezgotówkowego.

http://www.davidicke.com/headlines/bitcoin-revolutionary-game-changer-or-trojan-horse/

http://www.washingtonsblog.com/2014/02/bitcoin-savior-trojan-horse.html

Advertisements